Aicinājums piedalīties 4. ANO Modelēšanas spēlē Čividālē del Friulī, Itālijā /

08. jūnijā 2017. gadā

© Foto:http://cfmunesco.it/

UNESCO ASP tīkla skolas tiek aicinātas piedalīties 4. ANO Modelēšanas spēlē (Cividale del Friuli Model United Nations - CFMUNESCO), kura norisināsies Itālijas pilsētā Čividāle del Friuli no šī gada 25. līdz 28. novembrim. Konferenci organizē Convitto Nazionale "Paolo Diacono" vidusskolas skolēni.

Galvenais konferences vadmotīvs ir „Aizsargāt un saglabāt”, un tās ietvaros četru dienu laikā vidusskolēni no visas pasaules iejutīsies diplomātu lomās, piedaloties ANO komiteju izspēlē, kurās tiks diskutēts par pasaulē aktuāliem jautājumiem.

Konferences darba valoda ir angļu, un darbs notiks vairākās komitejās: Drošības padomē, Starptautiskajā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības konferencē, ANO Narkotiku un noziedzības novēršanas birojā, Pasaules Tūrisma organizācijā, kā arī Vēstures komitejā un UNESCO komitejā.

Īpašu lomu šī gada konferencē ieņems Vēstures komiteja un UNESCO komiteja.UNESCO komitejā tiks diskutēts par jautājumiem, kuri ir saistīti ar izglītības, zinātnes un kultūras veicināšanu. Savukārt Vēstures komitejā tiks izspēlēta 1919. gada Parīzes miera konference, kurā skolēni iejutīsies vēsturisko personību lomā, izmantojot gan savas diplomātiskās spējas, gan zināšanas vēstures un kultūras jautājumos.

Skolēni var piedalīties kā delegāti vai eksperti. Skolas dalības maksa ir €200, kā arī €95 no katra dalībnieka. Viena padomdevēja (skolotāja) dalība ir bez maksas, bet pārējo skolotāju dalības maksa ir €50. Dalības maksā ir iekļautas ēdienreizes, kafijas pauzes, kā arī dalība saviesīgajā vakara pasākumā.

Savu dalību skolām iespējams pieteikt līdz 1. jūlijam, iemaksājot €200 dalības maksu.

Vairāk informācija par konferenci pieejama: www.cfmunesco.it. Jautājumu un neskaidrību gadījumā iespējams sazināties ar organizatoriem elektroniski: cfmunesco@cnpd.it.