Kampaņa "Dosta! Pārkāp aizspriedumiem, iepazīsti romus!" Starptautiskajā iecietības dienā /

13. novembrī 2017. gadā

16. novembrī Latvijā, tāpat kā daudzās pasaules valstīs, tiks atzīmēta Starptautiskā iecietības diena. Tās mērķis ir veicināt izpratni starp dažādām kultūrām un cilvēkiem.

Romi dzīvo Latvijas teritorijā no 16. gadsimta, bet sabiedrības vairākums par viņiem zina ļoti maz. Vēsturiski izveidojušies stereotipi un sociālā distancēšanās parasti ierobežo sabiedrības vēlmi tuvāk iepazīt romu kultūru, vēsturi un dzīvi. Tāpēc ir svarīgi veikt pasākumus, kas mazinātu sociālo plaisu un spriedzi starp romiem un pārējo sabiedrību, veicinātu Latvijas sabiedrības iecietību, cieņu un atvērtību.

Atzīmējot Starptautisko iecietības dienu, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls kopā ar Kultūras ministriju Eiropas Padomes kampaņas „Dosta! Pārkāp aizspriedumiem, iepazīsti romus!” ietvarosrīko pasākumu“Mellenes un romances”, lai labāk iepazīstinātu ar Latvijas romu kultūru.

Pasākums notiks š.g. 16. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.30 Sarunu istabā Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Interesentus lūdz reģistrēties līdz š.g. 15. novembrim  šeit http://ej.uz/Mellenesunromances

 

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par romu kultūru un vēsturi Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī par Eiropas Padomes kampaņas “DOSTA!” mērķiem un uzdevumiem.

Diskutēsim ar romiem un par romiem, par mellenēm, darba tikumiem un spokiem, kas satiekami Latvijas mežos, un skatīsimies režisores Astras Zoldneresīsfilmu Melleņu gari”, kas tik tikko būs piedzīvojusi pirmizrādi, un ar kuru iepazīstinās tās producents Kaspars Braķis.

Kopā ar kultūras mantojuma speciālistiem, ekspertiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem diskutēsim par romu kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu.

Būs iespēja degustēt romu tradicionālo ēdienu, ko sarūpēs Jelgavas romu aktīvistes - Dana Didžus un Ināra Kozlovska.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieces Ievas Tihovskas vadībā iepazīsim Latvijas romu tradicionālo mūziku ansambļa „Ame Roma”meistarklasē un sadziedāsimies.

Katrs dalībnieks varēs doties mājup ar degustētā ēdiena receptēm un dziesmas notīm. 

Papildus informācijai: 29493300 (Inete Ielīte)

Eiropas Padomes kampaņas Dosta! “Pietiek! Pārkāp aizspriedumiem, iepazīsti romus!” mērķis ir izveidot ciešāku saikni starp romiem un tiem, kuri nav romi, veicinot izpratni un aktīvu līdzdalību, kas salauztu aizspriedumu un stereotipu radītos šķēršļus. Kopš 2007.gada kampaņa tiek īstenota visās Eiropas Padomes dalībvalstīs.