Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts: seminārs 12. aprīlī Latvijas Nacionālā vēstures muzejā /

30. martā 2017. gadā

Aicinām skolotājus un viņu audzēkņus piedalīties mantojuma izglītībai veltītā seminārā un akcijas „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” atklāšanā, kas notiks 2017. gada 12. aprīlī plkst. 12:00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās (Brīvības bulvārī 32, Rīgā).

Seminārs tiek rīkots akcijas „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” ietvaros, lai iepazīstinātu pedagogus un skolniekus ar akciju un iespējām tajā piedalīties. Akcijas mērķis ir mudināt skolas vecuma bērnus un jauniešus iepazīt kultūras mantojuma vērtības un rosināt viņus pastāstīt par tām saistošā veidā, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Vienlaicīgi organizatori vēlas pedagogiem sniegt metodisku atbalstu kultūras mantojuma izglītības integrēšanai mācību saturā.

Seminārā piedalīties aicinām skolotājus un skolēnu grupas (maksimums 7 dalībnieki no vienas izglītības iestādes). Dalībniekus aicinām pieteikties līdz 2017. gada 7. aprīlim, rakstot uz programmas@unesco.lv

Akcijas ietvaros skolotāji un skolēni tiek aicināti doties iepazīt mantojuma vērtības - kultūras pieminekļus, vēsturiskas vietas, dažādus kultūras priekšmetus un ar tiem saistītās tradīcijas, lai izzinātu to nozīmi sabiedrības un ikviena cilvēka dzīvē un fiksētu tos fotogrāfijās. Akcijas dalībniekiem jāveido radošas fotokolāžas kā vienotu fotokompozīciju, kurās kultūras mantojuma vērtības jāsaista kopā ar paša autora fotogrāfiju (attēlā var būt redzama autora seja, roka vai kāda cita ķermeņa daļa).  Fotokolāžas jāveido apraksts par tajā redzamo kultūras mantojuma vērtību, norādot atrašanās vietu, un pamatojot, kāpēc tā autoram ir tuva un svarīga. Labākie akcijai iesniegtie darbi tiks iekļauti īpašā ceļojošajā izstādē, kā arī 2018. gada kalendārā.

Seminārā laikā tiks prezentēta akcijas ideja un uzdevums, kā arī būs iespēja noklausīties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja darbinieku vadītas lekcijas un piedalīties ekskursijā pa muzeja pamatekspozīciju. Muzeja speciālisti skaidros, kas ir arheoloģiskais mantojums un „melnā arheoloģija”, kā arī to, ko ikviens var darīt, lai iepazītu kultūras mantojumu un piedalītos tā aizsardzībā. Dalībnieki varēs iepazīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un piedalīties muzejpedagoģiskajās nodarbībās un izzinošos eksperimentos ar fotogrāfiju.

Līdzi ieteicams ņemt fotoaparātus un/vai viedierīces, ar kurām uzņemt attēlus muzeja darbinieku vadītajos fotoeksperimentos. Dalībniekus aicinām pieteikties līdz 2017. gada 7. aprīlim, nosūtot pasākuma dalībnieku vārdus un uzvārdus un pārstāvēto izglītības iestādi un kontaktinformāciju uz programmas@unesco.lv. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Ievu Švarcu (i.svarca@unesco.lv).