Metodiskais materiāls un tematiska spēle skolēniem par J.Vītola darbu un daiļradi /

19. martā 2019. gadā

Pieejama tematiska spēle skolēniem “Jāzeps Vītols: personība, dzīve un darbi”. To izstrādājusi UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Ilmu Grauzdiņu, atzīmējot Jāzepa Vītola 150. gadadienu, kas tika iekļauta UNESCO svinamo gadadienu kalendārā 2013. gadā.

Spēle iepazīstina ar J.Vītola mantojumu Latvijas mūzikā un kultūrā, kā arī izceļ viņa personības nozīmi, dzīves notikumus un sasniegumus plašākā kultūrvēstures kontekstā.

Spēle 3 sarežģītības līmeņos ir izstrādāta divās versijās. Viena - kā izdrukājamu spēles kartīšu komplekts, otra - kā slīdrāde (.ppsx formāts). Līdzās abām spēlēs versijām izstrādāts arī metodiskais līdzeklis skolotājiem, kurā ir informācija par to, kā spēli izmantot ikdienas mācību procesā, kur ietverti visi spēles jautājumi ar pareizajām atbildēm, kā arī papildu jautājumi, ko skolotāji var brīvi izmantot mācību laikā. Spēles galvenā funkcija ir ieinteresēt, aicināt analizēt un salīdzināt dotās atbildes, meklēt saikni starp uzdevumiem un jau apgūto mācību vielu.

Visi spēles materiāli pieejami lejupielādei šeit.