Cilvēktiesību izglītība /

17. decembrī 2015. gadā

Miers sākas ar mani – seminārs par cilvēktiesībām un izglītību mieram

10. decembrī – Cilvēktiesību dienā – UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Jaunsilavas pamatskolu organizēja semināru “Miers sākas ar mani”. Tas bija veltīts šobrīd aktuālajai miera un cilvēktiesību izglītības tēmai. Seminārā piedalījās skolotāji, direktori, skolu administrāciju pārstāvji un citi interesenti no UNESCO Asociēto skolu projektā iesaistītajām skolām.

LASĪT VAIRĀK
27. augustā 2015. gadā

Ko nozīmē būt man? Starptautisks bērnu mākslas konkurss "Prix Jeunesse International"

Jau trešo gadu bērni un jaunieši visā pasaulē aicināti piedalīties starptautiskā mākslas konkursā “PRIX Jeunesse International”, kura dalībnieki aicināti zīmēt savas domas un sniegt ieskatu savā pasaules redzējumā par kādu noteiktu tēmu. Šī gada konkursa vadmotīvs un tēma zīmējumiem ir “Ko nozīmē būt man?”, aicinot katru bērnu un jaunieti domāt par savu identitāti un kas padara viņus īpašus un unikālus.

Starptautiskā žūrija izraudzīsies 12 labākos darbus, kas tiks izdoti plakātu formā un kļūs par daļu no starptautiskas izstādes. Savukārt trīs interesantāko darbu autori saņems balvas. Darbu iesūtīšanas noslēguma termiņš ir 31. oktobris.

Plašāka informācija, pieteikuma forma un vecāku atļaujas veidlapa pieejama šeit.

Aicinām informēt par Jūsu skolas dalību konkursā UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, rakstot i.dalbina@unesco.lv

LASĪT VAIRĀK
10. jūlijā 2015. gadā

Fotografēto un rakstīto stāstu konkurss "Cieņpilna dzīve visiem"

ANO Tūkstošgades attīstības mērķi ir globāla vienošanās par visaptverošu attīstību, nevis izrāvienu kādā konkrētā jomā. Tie ir iedibinājuši vērienīgu vispasaules sarunu un vienošanās iespēju tradīciju. Taču ir būtiski, lai izpratne par līdzsvarotu globālo attīstību izietu ārpus dokumentu kalniem un politiskajām debatēm, parādot, ka Tūkstošgades attīstības mērķi ir palīdzējuši īstiem, nevis izdomātiem cilvēkiem. Konkursa mērķis ir dot konkursa dalībniekiem iespēju bagātināt sabiedrības izpratni par globālo attīstību un aktualizēt attīstības sadarbības jomu. Konkursa darbus vari iesniegt no 06.07.2015. līdz 09.09.2015.Konkursā var piedalīties profesionāli vai neprofesionāli fotogrāfi un žurnālisti, kam ir vismaz 18 gadi, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā, un nepārstāv organizāciju, kas rīko šo konkursu.

Plašāka informācija un konkursa Nolikums pieejams mājas lapā www.zalabriviba.lv

Konkursu Latvijā organizē biedrība “Zaļā brīvība”.

LASĪT VAIRĀK
14. aprīlī 2015. gadā

“Es pasaul's daļa, atbildīgs par visu” - seminārs UNESCO ASP skolām

Nacionālā Botāniskā dārza Oranžērijā (Miera ielā 1) notiks UNESCO ASP seminārs "Es pasaul's daļa, atbildīgs par visu". Seminārs būs viens no ievadpasākumiem starptautiskajai nedēļai “Izglītība visiem”, ko šogad visā pasaulē atzīmēs aprīļa beigās un kas būs veltīta tiesībām uz izglītību. Šoreiz UNESCO Asociēto skolu projekta semināra caurviju tēma būs cilvēktiesību izglītība un dabas un kultūras mantojuma izzināšana kā līdzeklis atbildīgas un empātiskas personības pilnveidošanā skolā. Seminārā runāsim par to, kā veicināt katra indivīda atbildīgu attieksmi pret sevi, savu ģimeni, savu tautu, valsti un pasauli.

Globālais pilsoniskums, piederības sajūta un atbildība - par šiem konceptiem 21.gadsimta izglītībā uzstāsies GLEN Latvija pārstāve Danute Dūra. Par cilvēktiesībām skolā un to nozīmi gan tolerantas skolas vides veidošanā, gan mācību saturā un procesā stāstīs Latvijas Cilvēktiesību centra eksperte Sigita Zankovska-Odiņa. Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola runās par vārda brīvības un cilvēktiesību tēmām, stāstot par Sibīrijā rakstītajām vēstulēm uz bērza tāss, kas iekļautas UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā. Savukārt Nacionālā Botāniskā dārza izglītības darba vadītāja Dace Miezīte uzstāsies ar prezentāciju par atbildīgas attieksmes veidošanu pret dabu un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.  Šis seminārs noslēgs UNESCO Asociēto skolu projekta darbības trīs gadu ciklu, tādēļ radošajā darbnīcā klātesošie tiks iepazīstināti ar izmaiņām UNESCO Asociēto skolu projekta nolikumā, iespējām sadarbību turpināt, kā arī tiks aicināti diskutēt un kopīgi izstrādāt nākotnes sadarbības projektus.LASĪT VAIRĀK
12. februārī 2015. gadā

Jaunieši raksta: Līderes iedvesmo! Autores: D.Bloh un A.Petrago

Līderes iedvesmo!

Vēl pavisam nesen par līderi uzskatījām tikai vīriešus. Tā bija organizēta sabiedriskā doma. Sievietes loma bija saistīta ar ģimenes ikdienas organizēšanu, ar bērnu audzināšanu, ģimenes pavarda glabāšanu. Taču jau, sākot ar 20.gadsimta otro pusi, sievietes pārliecinoši nostājas blakus vīriešiem gan ikdienas darbos, gan politikā, gan vadot lielākus vai mazākus uzņēmumus.

Mūsdienās sievietēm ir īpaši liela loma visās dzīves jomās. Viņas veido valsts politiku, izstrādā stratēģijas lielo koncernu attīstībai. Piemēri nav tālu jāmeklē. Ja ieskatāmies statistikas datos, mūsu valstī un tās attīstībā ir diezgan liels sieviešu ieguldījums. Aptuveni 30% darba devēju ir sievietes, tātad tās ir firmu un uzņēmumu vadītājas. Puse Augstākās tiesas tiesnešu arī ir sievietes, 30% koledžu un augstskolu vadītājas sievietes un 23% Saeimas deputātu arī ir sievietes. Latvija ieņem trešo vietu starp Eiropas Savienības valstīm, kurās ir sieviešu - līderu pārsvars. Lieli būtu atgādināt, ka jebkura no šīm aktīvajām, zinošajām sievietēm ar savu darbu, ar savu mīlestību dod nenovērtējamu pienesumu un ticību veiksmīgai valsts nākotnei. Līderis - tā ir personība, kurai uzticas kolēģi un domubiedri, sabiedrība. Līderis ir idejiskais vadītājs, organizētājs, taktikas un stratēģijas izstrādātājs.

LASĪT VAIRĀK
12. februārī 2015. gadā

Jaunieši raksta: Sievietes Latvijas sabiedrībā. Autore: J. Ristolainen

Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Sievietes Latvijas sabiedrībā

Dzimumu līdztiesības jautājums šodien ir kļuvis daudz aktuālāks nekā līdz šim. Sievietes visā pasaulē saprot, ka pašreizējais viedoklis par „vājo dzimumu” ir novecojis. Sievietes var atļauties nēsāt bikses, var veikt smagus fiziskus darbus, kā arī ieņemt augstus amatus. Daudzviet jautājums par dzimumu līdzvērtību nemaz nav aktuāls. Bet kāda situācija ir pie mums Latvijā?

Pamatojoties uz aptaujām, vairāk nekā 57% sieviešu uzskata, ka vīrieši tiek vērtēti augstāk nekā sievietes. Šis stereotips saistīts ar cilvēku audzināšanu, jo jau no bērnības bērnam tiek stāstīts par viņa „pienākumiem” pamatojoties uz viņa dzimumu. Nākotnē šādi bērni var saskarties ar problēmām, jo pasaule nestāv uz vietas un daudzas lietas, kuras agrāk veica tikai sievietes, šodien var darīt arī vīrieši.

LASĪT VAIRĀK
13. jūnijā 2014. gadā

Konference Lietuvā “Bērnu tiesības un vajadzības: izaicinājumi skolai, ģimenei, sabiedrībai”

No š.g. 15. līdz 18. jūlijam Kauņā, Lietuvā notiks konference “Bērnu tiesības un vajadzības: izaicinājumi  skolai, ģimenei, sabiedrībai”. Konferences darba grupas būs veltītas tādām tēmām kā ētikas izaicinājumi skolu psiholoģijā, autismam draudzīgas skolas un kopienas, skolu psihologi – bērnu tiesību aizstāvji, vienaudžu vardarbības novēršana un pozitīvas vides veidošana un kognitīvās uzvedības terapija. Konferenci organizē Starptautiskā skolu psiholoģijas asociācija.

Plašāka informācija un pieteikšanās šeit

LASĪT VAIRĀK
03. oktobrī 2013. gadā

Atklāts konkurss „Latvija – mūsu drošās mājas” - veltīts Starptautiskajai tolerances dienai

Aicinām Latvijas vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties vizuālās mākslas konkursā „Latvija – mūsu drošās mājas”. Tā mērķis ir stiprināt patriotismu, izglītojot skolēnus par Latvijas vēsturi un kultūru, un veicināt toleranci pret dažādību, piemēram, dažādu rasu, tautību un reliģiju cilvēkiem. Konkursa noslēgums un laureātu apbalvošana paredzēta 16. novembrī - Starptautiskajā tolerances dienā.   Konkursu organizē Latvijas Republikas Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Fridriha Ēberta fondu un Mazākumtautību konsultatīvo padomi.  

Konkursa nolikumu varat lejuplādēt šeit: konkurss „Latvija – mūsu drošās mājas”

LASĪT VAIRĀK
19. septembrī 2013. gadā

Aicinājums skolām atzīmēt Starptautisko miera dienu!

Aicinām Latvijas izglītības iestāžu vadītājus, klašu audzinātājus, ārpus klases darba un priekšmetu skolotājus, pasniedzējus uzrunāt skolniekus par mieru pasaulē, noturot izglītojošas lekcijas jeb klases stundas par tēmu "Miers un līdzcietība pasaulē", veidojot diskusijas vai debates un aicinot skolniekus radoši izpausties (piemēram, zīmējot, veidojot, gleznojot, rakstot domrakstus vai dzeju u.tml.). Radītos darbus aicinām nosūtīt uz e-pastu rihards.saule@gmail.com vai info@kingdomofsilence.com. Izlases veidā tie tiks publicēti GMPU Latvijas lapā (https://www.facebook.com/pages/Global-March-for-Peace-Unity-Latvia/616771731695996),  kā arī centrālajā organizācijas mājas lapā. Uz minētajām e-pasta adresēm varat nosūtīt arī informāciju par plānotajiem vai veiktajiem pasākumiem saistībā ar Miera dienu. Arī to publicēsim GMPU Latvia lapā.

LASĪT VAIRĀK
27. augustā 2013. gadā

Aicinājums iesaistīties Starptautiskajā miera dienā

21. septembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā miera diena. Tā sniedz iespēju sabiedrībai, organizācijām un valstīm visā pasaulē iesaistīties aktivitātēs, kas veicina miera kultūras attīstību, kā arī aicina respektēt ikvienu cilvēku bez aizspriedumiem un aktīvi iestāties pret vardarbību.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un starptautiskais UNESCO ASP koordinācijas centrs aicina arī Latvijas skolas iesaistīties Starptautiskās miera dienas atzīmēšanā, sagatavojot nelielus video sveicienus no skolotājiem, skolēniem vai viņu vecākiem par kultūru daudzveidības un dialoga, savstarpējās cieņas un citām ar mieru un toleranci saistītām tēmām. Iespaidīgākie video tiks ievietoti arī UNESCO.org mājas lapā. Sagatavoto materiālu lūdzam sūtīt uz e-pastu i.dalbina@unesco.lv līdz š.g. 13.septembrim.

Dalība šajā akcijā ir viens no veidiem, kā izcelt vardarbības problēmu aktualitāti,  lai kopīgi rastu risinājumus un smeltu pieredzi tālākai rīcībai.

Informācijai: www.internationaldayofpeace.org

LASĪT VAIRĀK