Citi /

01. septembrī 2014. gadā

Sveiciens 1. septembrī!

Sveiciens Zinibu diena ASP
image ru
 

LASĪT VAIRĀK
02. septembrī 2014. gadā

UNESCO ASP dalībskolas gūst panākumus starptautiskā mākslas konkursā

Sešas UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas – Jaunsilavas pamatskola, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestāde, Brocēnu vidusskola, Rīgas 74.vidusskola un Sabiles vidusskola – piedalījās starptautiskā mākslas konkursā “PRIX Jeunesse International”, kurā bērni zīmējumos atspoguļoja dažādas emocijas – mīlestību, prieku, bailes, skaudību, skumjas, pārsteigumu, dusmas un lepnumu. Konkursa mērķis bija rosināt diskusiju skolā, ģimenē un sabiedrībā par dažādām emociju izpausmēm, uztveri un atspoguļojumu masu medijos, īpaši jauniešiem veidotās programmās.

Kopumā konkursā piedalījās bērni un jaunieši no 12 valstīm. No lielā zīmējumu klāsta tika izraudzīti tikai piecpadsmit uzvarētāji, kuri starptautiskas žūrijas vērtējumā bija visprecīzāk atspoguļojuši konkrēto emociju. Viena no uzvarētājām ir Viktorija Puriškēviča no Jaunsilavas pamatskolas, savukārt vēl divas meitenes – Diāna Čakša un  Lāsma Zalāne- iekļuvušas pusfinālā un saņēmušas atzinības rakstus.

Plašāka informācija par konkursu šeit: www.prixjeunesse.de/

LASĪT VAIRĀK
05. septembrī 2014. gadā

Veltījums Baltijas ceļam - draudzības aplis Jaunsilavas pamatskolā

Aplī Līvānu novada vadība
upload image online
 

‘’Baltijas ceļš’’ pirms ceturtdaļas gadsimta bija ne tikai rokās sadevušos cilvēku vienotības demonstrējums. Tas bija trīs tautu draudzības un solidaritātes apliecinājums, ko savija kopā daudzās sirdīs izauklētas brīvības un neatkarības alkas.

Mūsdienu pasaules pieredze rāda, cik brīvība ir trausla, cik lolojama un sargājama. Tādēļ arī šodien, pēc 25 gadiem, tik svarīgi kopt un attīstīt vispār cilvēcīgās vērtības- toleranci, miera un draudzības jūtas.

Tādēļ Zinību dienā, saulainajā 1.septembra rītā, mēs, Jaunsilavas pamatskolas kolektīvs, izveidojām draudzības apli ap skolu. Mums izdevās! Mūsu pietika! Un mums patika!

 Esam viena no 20 UNESCO skolām Latvijā un aicinām atbalstīt UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ieteikumu organizēt „Baltijas ceļa” stundas un vākt atmiņu stāstus. Aicinām atbalstīt mūsu iniciatīvu un par godu „Baltijas ceļa” 25. gadadienai veidot draudzības apļus ap savām skolām, dokumentēt šos notikumus un nosūtīt informāciju UNESCO Latvijas Nacionālajai komisijai.

Lai visām skolām sekmīgs, darbīgs un draudzīgs jaunais mācību gads!

UNESCO asociētās skolas koordinatore

Anastasija  Kaktiniece

LASĪT VAIRĀK
30. oktobrī 2014. gadā

18. Starptautiskais Kanagavas mākslas konkurss un izstāde

Starptautiskā Kanagavas bērnu mākslas izstāde tiek organizēta kopš 1981. gada, lai attīstītu bērnu un jauniešu radošo domāšanu un iztēli. Izstādei darbus var pieteikt bērni no 4 līdz 15 gadu vecumam. Darba tēma – brīva. Iesniegšanas termiņš š.g. 31. oktobris. Plašāk: http://www.earthplaza.jp/biennial/English/index.html.

LASĪT VAIRĀK
31. oktobrī 2014. gadā

Konkursa "Ēd ar baudu, domā par dabu" noslēguma kārta un lielā apbalvošana Jelgavā

Šodien Jelgavā notika konkursa "Ēd ar baudu, domā par dabu" noslēguma kārta un, protams, lielā apbalvošana. Jaunieši no visas Latvijas pārbaudīja zināšanas par pārtikas ražošanas un iepakošanas ietekmi uz vidi, eksperimentos noteica pārtikā lietotu augļu, dārzeņu ķīmisko sastāvu, kā arī apguva viesmīlības pamatus. Konkurss jau kopš marta tika organizēts vairākās kārtās tiešsaistē, bet nu finālistiem bija iespēja tikties un pārbaudīt zināšanas "aci pret aci". Šis ir viens no veiksmīgākajiem divu UNESCO ASP skolu- Rīgas Dabaszinību skolas un Jelgavas Amatu vidusskolas- sadarbības projektiem, kurā pētnieciskais aspekts un vides izzināšana apvienota ar pārtikas ražošanu, pasniegšanu. Un tas viss - ilgtspējīgas attīstības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas vārdā. Paldies skolām par uzņēmību un visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem- par ieguldīto darbu!

Fotogalerija aplūkojama šeit: Ēd ar baudu, domā par dabu.

Konkursa rezultāti: www.rds.lv

LASĪT VAIRĀK
19. februārī 2015. gadā

Sveiciens Starptautiskajā dzimtās valodas dienā!

UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas- Rīgas 74.vidusskolas- skolnieki, atsaucoties UNESCO LNK aicinājumam, sagatavojuši skaistas kolāžas- veltītas Raiņa un Aspazijas mīlestības stāstam.

Šeit publicēti daži no darbiem, kurus  izveidojusi 12.a klases skolniece Marija Šķestere.

LASĪT VAIRĀK
08. maijā 2015. gadā

Ādažu Brīvās Valdorfa skolas skolēni debatē aizvien aktīvāk

UNESCO ASP piedāvātās aktivitāšu iespējas ir milzīgas, un Ādažu Brīvā Valdorfa skola to patiešām novērtē. Jau kopš rudens esam pievērsušies debatēm kā nopietnai metodei ne tikai mācību procesā, bet arī skolēnu vispārējā prasmju līmeņa paaugstināšanai, motivācijas kaut ko jaunu uzzināt veicināšanai un sociālās kompetences izkopšanai. Tieši pateicoties debatēm, aizvien vairāk skolēnu sāk interesēties par to, kas notiek Latvijā un pasaulē un iesaistās dažāda formāta diskusijās.

LASĪT VAIRĀK
08. maijā 2015. gadā

UNESCO skolas draudzējas

Īstenojot UNESCO asociēto skolu - Jaunsilavas pamatskolas un Riebiņu vidusskolas - koordinatoru ilgi loloto ieceri dalīties pieredzē un stiprināt ciešāku sadarbību,  5.maijā Jaunsilavas pamatskolas 5.klases kolektīvs devās iepazīšanās braucienā uz Riebiņiem. Mājinieki bija parūpējušies par plašu un daudzveidīgu sadraudzības pasākuma programmu.

Gida pavadībā iepazinām Riebiņu parku un muižu, kas ir pazīstama jau no 18.gadsimta un vēlāk pamatoti dēvēta par mākslinieku paradīzi. Laikam gleznainā vide ir atstājusi ietekmi arī uz skolas estētisko veidolu un skolas kolektīva radošajām aktivitātēm. Riebiņieši, liekot lietā savas lieliskās origami prasmes, ir pat izveidojuši oriģinālu galda spēli, kas aizrāva visus pasākuma dalībniekus.

Mūs iedvesmoja skolas mērķtiecīgi izstrādātā Ekoskolas programma. Un kur nu vēl slavenie „Rībeņu nūvoda stuosti”! Tā ir ar UNESCO un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tapusi tradīciju burtnīca. Arī mūsu jaunajiem novadpētniekiem radās iecere apkopot un publicēt stāstus par savu novadu.

LASĪT VAIRĀK
28. janvārī 2014. gadā

Starptautiskais bērnu un jauniešu mākslas konkurss "Graines d"Artistes"

UNESCO Luī Fransuā (Louis Franҫois) centrs jau trīsdesmito gadu pēc kārtas izsludina starptautisko bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu „Graines d’Artistes”. Konkursā aicināti pieteikties bērni un jaunieši no visas pasaules vecumā no 3 līdz 25 gadiem, veidojot vizuālos darbus uz plakanas virsmas pasteļgleznas, kolāžas, gravīras un citās tehnikās par tēmu – „Kustība”. Konkursa darbus izvērtēs starptautiska žūrija, kas piešķirs naudas balvas laureātiem piecās dažādās vecuma grupās. Pirmās vietas – 100 €, otrās – 85 €, trešās – 75 €. Savukārt laureāti vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem saņems 300 € par pirmo vietu, 200 € par otro vietu un 150 € par trešo vietu. Pārējie laureāti saņems profesionālu vizuālās mākslas izdevumu un diplomus par dalību konkursā. Labākie 400 konkursam iesniegtie darbi tiks izstādīti starptautiskā izstādē no šī gada 19. līdz 24. maijam Truā, Francijā.

LASĪT VAIRĀK